Úspechy školy v predmete MAT

Stránky predmetovej komisie Matematika

Školský rok 2012/2013

Pytagoriáda

Školské kolo riešilo 34 žiakov 3. – 8. ročníka a z nich 12 bolo úspešných riešiteľov.

Okresného kola Pytagoriády sa zúčastnilo 12 žiakov. Najlepšie sa umiestnili:

Catherine Rosová 6.A – 4. miesto a Marek Vrábel 7.A – 6. miesto, ktorí boli zároveň úspešnými riešiteľmi okresného kola.

Matematická olympiáda

Školské kolo riešilo 10 žiakov 5.- 9. ročníka, z ktorých sa 9 zúčastnilo aj okresného kola v Partizánskom. Najlepšie sa umiestnili:

Marek Vrábel 7.A – 1. miesto a Catherine Rosová, 6.A – 2. miesto.

Školský rok 2011/2012

Pytagoriáda

Školské kolo riešilo 32 žiakov 3. – 8. ročníka a z nich sa 12 zúčastnilo okresného kola.

Viacerí žiaci získali pekné umiestnenia:

Marián Kmotorka z 8.B                   1. miesto

Anton Mozola z 3.A                          2. miesto

Catherine Rosová z 5.A                   3. miesto

Juraj Kmotorka zo 6.A                     3. miesto

Tomáš Minarovič zo 7.A                     4.-6. miesto

Školské kolo riešilo 13 žiakov 5.- 9. ročníka. Všetci sa zúčastnili aj okresného kola v Partizánskom, kde sa najlepšie umiestnili žiaci 6. ročníka: Juraj Kmotorka a Marek Vrábel. S rovnakým počtom bodov získali obaja 3. miesto. V tejto náročnej súťaži získali dobré umiestnenie aj:

Catherine Rosová z 5. A                      5.- 7. miesto

Marián Kmotorka z 8.B                      5- 8. miesto

Korešpondenčnú matematickú súťaž Maks na 2. stupni a Maksík na 1. stupni riešilo 26 žiakov.

Žiaci 9. ročníka sa zapojili do celoslovenského testovania žiakov KOMPARO, ktoré bolo prípravou na celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka MONITOR 9 – 2012, v ktorom dosiahli priemer z matematiky 63,1%, čo je o 5,6% viac ako bol celoslovenský priemer.

Školské kolo Pytagoriády

V školskom roku 2010/11 sa školského kola sa zúčastnilo 35 žiakov 3. až 8. ročníka. V jednotlivých ročníkoch zvíťazili a do okresného kola postúpili títo žiaci:

Správa o činnosti PK pre matematiku a prácu s informáciami v šk. roku 2009/10

Predmetová komisia pracovala podľa plánu. Učivo na hodinách je preberané v súlade s časovo-tematickým plánom. Talentovaní žiaci sa zúčastnili okresných kôl matematických súťaží.

Okresného kola Matematickej olympiády sa zúčastnilo 13 žiakov z 5.- 9. ročníka. Najlepšie sa umiestnili:

Dávid Pukanec  z 5.B triedy                    4.- 6. miesto,

Tomáš Minarovič z 5.A triedy        7. miesto

Martin Poluch zo 7.B triedy                     7.-10. miesto,

Veronika Minarovičová z 8.B triedy        7.-9. miesto

Barbora Starinská z 9. B triedy                11.-14. miesto

Okresného kola Pytagoriády sa zúčastnilo 18 žiakov 3. – 8. ročníka. Najlepšie sa umiestnil Marian Kmotorka z 6. B triedy, ktorý získal 1. miesto. Úspešnými riešiteľmi okresného kola boli aj títo žiaci: