O predmete UKÁŽKY PRÁC ŽIAKOV

Tvorivé písanie

O predmete

T V O R I V É     P Í S A N I E

Každý z nás prežíva čas hľadaním tajomstva života.

Tajomstvo života je v umení...

Oscar Wilde

Žiaci sa počas hodín učia tvorivo pracovať s jazykovým materiálom, kultivujú svoj prejav (rečový i písomný), pripravujú sa ako čitatelia na vnímanie umeleckého textu. Učia sa vypracovávať projekty, prezentovať ich pred spolužiakmi, zapájajú sa do rôznych autorských literárnych súťaží, zapájajú sa do projektov Detský čin roka, kde ako porotcovia hlasujú za najpôsobivejší detský príbeh alebo v projekte Záložka do knihy spája si so žiakmi s partnerskej školy vymieňajú vlastnoručne vyrobené záložky do kníh.

Koncom roka každý absolvent tvorivého písania si domov ponesie zborník prác, v ktorom bude uverejnená pekná či originálna práca každého žiaka. Zborník bude slávnostne pokrstený v školskej knižnici či v Pamätnej izbe Valentína Beniaka.

Tvorivé vyučovanie aktivizuje predstavivosť, originalitu a zároveň pomáha dieťaťu pri procese sebaobjavovania a sebapoznania.

Cieľom

tohto predmetu je ponúknuť netradičný spôsob vyučovania, popri tom však i predstaviť žiakom spopularizovaný a zefektívnený spôsob výučby slovenského jazyka.

Detská lož nemusí byť vždy chybou,

môže byť tiež príznakom fantázie.

Jan Werich